Lektorský sbor

Marie Nováková, (*1989)
dramaturgyně a autorka, absolventka oboru dramaturgie na katedře činoherního divadla DAMU. Spolu s Ivo Kristiánem Kubákem je zakladatelkou a dramaturgyní nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni a ostrovní scény VILA Štvanice. Ve své dramaturgické a autorské tvorbě se zabývá adaptacemi a inscenováním nedramatických látek: Zápal (biografie Egona Schieleho a Georga Trakla), Deník 1959–1974 (adaptace deníků Pavla Juráčka), 1913 (adaptace esejistického románu Floriana Illiese), Labyrint světa a ráj srdce (imerzivní inscenace v Divadle Drak) ad. Externě spolupracuje s literárně-dramatickou redakcí Českého rozhlasu 3 Vltava (Ch. Dickens: Oliver Twist, O. Wilde: Portrét pana W. H., hra pro mládež Skvostná země ad.). Je lektorkou divadelních dílen. Do roku 2016 byla dramaturgyní Městského divadla Kladno, nyní je dramaturgyní Klicperova divadla v Hradci Králové. Od dětství se aktivně účastní site-specific projektů.

Radka Kunderová
Radka Kunderová je teatroložka a divadelní kritička. Je spjatá především s časopisem Svět a divadlo, recenze publikovala také v Divadelních novinách, Loutkáři, Lidových novinách nebo Pražském deníku. Přednáší na zahraničních konferencích a univerzitách (Sao Paulo, Berlín, Vilnius, Stockholm, Florencie ad.), pořádá mezinárodní konference. V letech 2010-2017 vědecky a pedagogicky působila na Divadelní fakultě JAMU, kde mj. přednášela dějiny českého divadla. Přestože žila v Praze, Aténách, Anglii a Brně, je hrdou občankou kraje Vysočina - pochází z Velké Bíteše.

Petr KlariN Klár, (*1979 v Praze)
Lektor dramaturgie činohry Národního divadla Brno. Režisér, dramaturg, pedagog. Líný publicista, příležitostný herec a hrdý teatropunker. Rovněž živý jukebox, sporadický vychovatel a autor - zpěvák hudebních projektů Oslíka s ovcí vztah! a Rabachol orchestra. Noční (ne)tvor, milovník dobrého jídla, pití a půvabných, inteligentních a rozverně vtipných žen!