Porotci

Lukáš Rieger, (*1978 v Jablonci nad Nisou)
herec a pedagog
Absolvent činoherního herectví v ateliéru prof. Josefa Karlíka a doktorského studia pod vedením prof. Pavla Švandy. Od roku 2003 pedagogem herectví – postupně v ateliérech Oxany Smilkové, Evy Jelínkové, Sylvy Talpové a Ivo Krobota. Od roku 2014 vedoucí vlastního ateliéru činoherního herectví.
Vedle hereckého hostování v různých brněnských divadlech je dlouhodobým členem divadla Buranteatr.
Ženatý. Katolík. Výrobce ovocných vín.

Jitka Šotkovská, (*1982 v Prostějově)
teatroložka, scénáristka ČT, divadelní kritička, dramaturgyně, herečka.
Působí na Katedře divadelních studií FF MU v Brně, zabývá se převážně českým dramatem a divadlem 20. století a divadelní kritikou. Je zakládající členkou divadla Buranteatr, kde dosud dělá, co se zrovna namane. Má ráda Jane Austenovou, Petera Lipu, Londýn, svého muže a dceru.

Marie Nováková, (*1989)
dramaturgyně a autorka, absolventka oboru dramaturgie na katedře činoherního divadla DAMU. Spolu s Ivo Kristiánem Kubákem je zakladatelkou a dramaturgyní nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni a ostrovní scény VILA Štvanice. Ve své dramaturgické a autorské tvorbě se zabývá adaptacemi a inscenováním nedramatických látek: Zápal (biografie Egona Schieleho a Georga Trakla), Deník 1959 – 1974 (adaptace deníků Pavla Juráčka), 1913 (adaptace esejistického románu Floriana Illiese), Labyrint světa a ráj srdce (imerzivní inscenace v Divadle Drak) ad. Externě spolupracuje s literárně-dramatickou redakcí Českého rozhlasu 3 Vltava (Ch. Dickens: Oliver Twist, O. Wilde: Portrét pana W. H., hra pro mládež Skvostná země ad.). Je lektorkou divadelních dílen. Do roku 2016 byla dramaturgyní Městského divadla Kladno. Od dětství se aktivně účastní site-specific projektů.