Doprovodné aktivity

Večerní představení

Buranteatr: Domeček

Čtvrtek 14. března 2019 od 19.30

Petr s Marikou byli manželé a měli spolu domeček. Co zářil jak sen a voněl jak libeček. Jednoho dne Petr řekl, že už nechce dál. Kvůli jiné ženské? Kvůli jiným ženským? Nebo kvůli chlapovi? Vždyť měli krásné manželství, s mozzarellou, rajčaty z Tesca a Sárou. Sedmdesátiminutová procházka jedním vztahem se sedmi písněmi a revolverem. Kateřina Dostalová a Miroslav Ondra jako herci, zpěváci i orchestr.

Navnadit se můžete prostřednictvím fotogalerie:
http://www.buranteatr.cz/repertoar/domecek/

Vstupné 100 Kč dospělí, 50 Kč studenti, členové soutěžních souborů 50 Kč.
Rezervace na vstupenky.jid@slunceweb.cz

Přednáška

Miroslav Ondra: Ochotníci, amatéři a neprofesionálové
Pátek 15. března 2019 od 14.00

Úvaha nad rolí neprofesionálního divadla v české kulturní tradici. Neprofesionální divadlo je jedinečný fenomén, který nemá ve své míře obdobu nikde jinde na světě. Má stále amatérské divadlo oblibu u široké veřejnosti? Plní stále svou funkci a jaké jsou jeho současné trendy? O profesionálech v amatérském a o ochotnících v profesionálních divadlech pohovoří Miroslav Ondra.

foto: Áša Sárová

Miroslav Ondra - Dramaturg, herec a pedagog.
Vystudoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, je hercem a dramaturgem nezávislého brněnského divadla BuranTeatr, působí jako dramaturg Městského divadla Brno a učí muzikálové herectví v ateliéru Petra Štěpána na Divadelní fakultě JAMU. Jako host spolupracoval také s Moravským divadlem Olomouc, Městským divadlem Mladá Boleslav, Slezským divadlem Opava, Slováckým divadlem Uherské Hradiště a dalšími.

Výstava fotografií


foto: Míša & Míša Kružíkovi
JID 20-18 na fotkách... A v realitě?
14. března – 15. dubna 2019

Celkem pět soutěžních představení od různorodých skupin herců s ještě různějšími tématy. Měli jsme tu partu ajťáků, kteří se vrhli do nelehkého úkolu porovnání největší legendy dob minulých Karla IV. s největší personou současných politických vod naší země. Abychom vyvážili nepravděpodobné divadelníky něčím klasičtějším, s dalším představením přišel soubor Čupakábra z jihlavské ZUŠ. Diváci si užili autorskou hru o pravdivém příběhu králíka Hermanna, který měl vyřešit hladomor v Severní Koreji. Vrcholem byla dvě skvělá představení GT Hlinsko, kteří zvládli se stejnou genialitou zpracovat vyprazdňování pultu s jednohubkami lidožravými obry ve hře Švédský stůl jako si pohrát s výbornými Standupy plnými vtipných bonmotů psaných na míru přímo hercům. Věkový průměr festivalu mírně zvýšil soubor Praškeble, který převedl inscenaci na pomezí mysteriózního dramatu a detektivky o zeleném oku ve sklenici.
Festival s námi strávili porotci, kteří herce s chutí pochválili, zároveň však neváhali vytknout všelijaké neduhy. A i nás ostatní seznámili se seriózní historií divadelnictví.
Tak jaké to bude letos?