JID 20-13 ♥ S LÁSKOU
JID 20-13 ♥ S LÁSKOU

Workshopy

Součástí regionální přehlídky studentského divadla JID 20-13 je i nadstavbová vzdělávací část, která je tvořena workshopy. Pro rok 2013 jsme připravili tyto semináře:

 1. Jiří Havelka, Lukáš Kobrle - Základy improvizace →A

  ČT a SO od 14.00 do 17.00 hod., vede Lukáš Kobrle
  PÁ od 14.00 do 17.00, vede Jiří Havelka
  Oblastní galerie Vysočiny, Komenského 10

  Motto workshopu: Opusť svůj „geniální“ nápad a přijmi „hloupý“ nápad svého spoluhráče. Měj z toho radost a společnou prací z něj vytvořte geniální divadlo.

  Divadelní improvizaci v poslední době zpopularizoval televizní pořad Partička. Také v průběhu našeho workshopu si vyzkoušíme několik improvizačních technik, ale hlavně se pokusíme pochopit podstatu a pravidla divadelní improvizace. Budeme rozvíjet tvůrčí myšlení, učit se spolupracovat, přijímat nabídku partnera. Místo plkání budeme divadelně jednat, budeme si hrát a s největší pravděpodobností si u toho užijeme i spoustu legrace.

 2. Kamila Zetelová - Jevištní projev (pohyb a mluva) →A

  ČT od 10.30 do 13.30
  PÁ od 10.30 do 13.30
  SO od 10.30 do 13.30
  Oblastní galerie Vysočiny, Komenského 10
  vede Kamila Zetelová

  Mluvit na jevišti není jen tak. Nejde jen o to, že odříkáváte napsaný scénář před publikem, ale o to, aby vám bylo dobře rozumět, byli jste slyšet, své hlasivky příliš nenamáhali. Jak se má pracovat s hlasem, jak s ním pracovat při pohybu na scéně, jak vše dohromady skloubit v jednotný celek. O to nám půjde na našem workshopu. Nebudou chybět ani příklady z praxe.

 3. Martin Váňa - Práce s mikrofonem →A

  Čt od 11.00 do 12.30
  Pá od 11.00 do 12.30
  Oblastní galerie Vysočiny, Komenského 10
  vede Martin Váňa

  Téměř každý, kdo se pohybuje na pódiu, tedy i herec, se dříve nebo později setká s potřebou mluvit do mikrofonu. Mluvit do něj je zdánlivě snadné, ale kdo to někdy zkusil a svůj pokus nahrál, byl možná výsledkem nepříjemně překvapen.

  Technickou i obsahovou stránku mluvení do mikrofonu si vyzkoušíte na workshopu s moderátorem Českého rozhlasu Martinem Váňou, po němž už vás nenadálá situace nikdy nepřekvapí. Součástí bude také nahrávání hlasu a diskuse o výsledku. Následuje ukázka střihu a úpravy zvuku a základní tipy pro fonetiku a hlasovou hygienu.

Workshopy jsou určeny jak pro účastníky festivalu, tak i širokou veřejnost. Workshopy budou probíhat blokově během celého festivalu. Náplň workshopů se každý den opakuje, což umožňuje se zúčastnit jeden den jednoho typu workshopu a další den jiného, aniž by účastníci o něco přišli. Je tedy možné si pohodlně rozvrhnout návštěvu workshopů do všech tří dnů divadelní přehlídky.

Každý jednotlivec si může během festivalu zakoupit permanentku na všechny workshopy v hodnotě 120 Kč, která jej opravňuje k účasti na všech výše uvedených dílnách. Vstup na jednotlivý workshop bude v hodnotě 80 Kč. Předběžný zájem o workshopy pište na alca@slunceweb.cz.

Design: Standa Smrčka Web: Jakub Kodet Sdružení na podporu mezinárodního přátelství „Slunce“, o. s. © 2010-13

JID 20-13 ♥ S LÁSKOU