Porotci

Hana Galetková – i když bych si dnes dovedla představit zajímavější jméno a ojedinělejší příjmení, například Hannah Galetka. Galetka bylo označení staroslovanských národů pro nádobu. A jméno Hannah nesla významná myslitelka a filosofka Hannah Arendtová. Nádoba plná významných filozofických myšlenek nezní přece špatně? Nesu v sobě jednu osminu uzbecké krve po dědovi, který nikdy přesně nevěděl, v které části pouště Karakum se narodil. Já se narodila v Uherském Hradišti, to vím zcela bezpečně. Přiznám se však, že nevědomí odkud přesně vlastně pocházím v sobě sem tam také pociťuji.
Věnuji seloutkovému, předmětnému, experimentujícímu, či alternativnímu (jak kdo chce) divadlu profesionálně. I proto jsem byla potěšena nabídkou být na přehlídce v Jihlavě. Těším se na mladé, hledající, experimentující, neotřelé, jiné, tvořivé, invenční, sdělné, revoltující, energické divadlo.

Mgr. Martin Pšenička, PhD. – působí jako odborný asistent na Katedře divadelní vědy, FF UK v Praze. Zabývá se současným teoretickým přemýšlením o divadle a dějinami anglosaského divadla. Vedle toho je od roku 2003 členem Malého divadla kjógenu.

Petr Christov – teatrolog, divadelní kritik, překladatel z francouzštiny, vedoucí Katedry divadelní vědy FF Univerzity Karlovy v Praze. S oblibou se věnuje francouzskému divadlu romantickému či symbolistnímu, středověkým moralitám nebo současnému psaní pro divadlo a jeho teorii. O divadle rovněž píše, přednáší, debatuje. Snaží se sledovat počiny v oblasti neprofesionální kultury, kulturně-politické dění i výsledky sportovních utkání. Rád čte Géralda de Nerval. Má dvě kočky.

Design: Stanislav Smrčka, Web: Jakub Kodet © 2010-11